KARNEOL - PRACOWNIA ARTYSTYCZNA

KALIGRAFIA

W dobie komputerów i wyboru dowolnych fontów, w dobie krótkich, pospiesznych notatek wysyłanych pocztą elektroniczną, jeszcze szybszej komunikacji przy pomocy SMS-ów, kontakt między nami stał się wprawdzie błyskawiczny i dostępny w każdej prawie chwili, lecz nie pozostawia po sobie jakiegokolwiek indywidualnego śladu.

Poza zapędzoną codziennością, istnieją na szczęście, te uroczyste chwile, które utrwalone w postaci dokumentów takich jak Listy Gratulacyjne, Akty Erekcyjne, Kroniki, itp. pozostaną pięknym świadectwem ważnych wydarzeń.

Cenne są zwłaszcza te dokumenty, w których serdeczność słów podkreślona jest sztuką kaligrafii, ponieważ ręcznie wykonane pismo niesie w sobie taki ładunek emocjonalny, że nie pozostawia nikogo obojętnym - czy może coś bardziej wyrażać szacunek i osobiste zaangażowanie niż własnoręcznie napisany list z osobistym podziękowaniem, gratulacjami czy życzeniami?

Oto propozycje dokumentów, w których może nam towarzyszyć Kaligrafia:


- w postaci ręcznie wypisanego Zaproszenia na prestiżowe, kameralne, spotkanie biznesowe, zjazd towarzyski lub na uroczystość rodzinną...


- w postaci wypisania Listu Gratulacyjnego czy Życzeń z okazji jubileuszu firmy, uzyskania prestiżowej nagrody, firmowych lub prywatnych sukcesów, uhonorowania Dostojnego Jubilata...


- w postaci wykonania doniosłych dokumentów, takich jak Akt Erekcyjny, Akt Nadania tytułu, członkostwa, imienia patrona, przywilejów, Statutu Związku, Stowarzyszenia, Fundacji, historii znaczącego obiektu, itp. ponieważ wydarzenia te, zawsze wymagają szczególnej oprawy.


- w postaci wpisu dedykacji na pojedynczej karcie Albumu upominkowego czy opisu ważnych wydarzeń w Księdze Pamiątkowej, Kronice, Księdze Honorowej, Księdze Gości...


- Piękny dyplom z uroczystym Podziękowaniem za dotychczasową współpracę, okazaną pomoc, donację, wsparcie - to czasem jedyna możliwość wyrażenia wdzięczności...


- Dyplomy wypisane stylowym pismem ozdobnym, mogą być zdobione bogato iluminowanym inicjałem na wzór starych manuskryptów i wykonane na papierze czerpanym...


- pismo kaligraficzne wspaniale nadaje się do tworzenia niepowtarzalnych sygnatur: logotypów, sygnetów, monogramów, ekslibrisów, tekstów do herbów czy emblematów...


- Cóż może lepiej niż plakat zaprezentować i zareklamować spotkanie czy wydarzenie artystyczne, zwłaszcza gdy będzie ręcznie wykonany pędzlem, patykiem, czy innym, ciekawym narzędziem do kaligrafii.


- Upominki... któż ich nie lubi. Jeśli w dodatku będzie to ręcznie wykonana, niepowtarzalna papeteria, tomik poezji napisany ręcznie i oprawiony w skórę, Księga Rodu przygotowana na zjazd rodzinny, itp. nie będzie bardziej osobistego i oryginalnego prezentu.
Możemy zrealizować Państwa nietypowy pomysł na prezent.Inne alfabety...

takie usługi też oferujemy.


Inne usługi kaligraficzne

   "Spotkanie z kaligrafią" - Dokumenty rękopiśmienne, narzędzia, materiały i style pisma - przed wiekami i dziś.
  • Pismo codzienne, handlowe, sakralne, reprezentacyjne (ilustracje z opisami)
  • Kamień, glina - narzędzia i pismo (ilustracje z opisami)
  • Papirus, pergamin, papier - narzędzia i pismo (ilustracje z opisami)
  • Pokaz pisma kaligraficznego
  • "Zabawmy się w grafologa"

   Style pisma - kaligrafia historyczna i współczesna.
Nasze usługi kaligraficzne obejmują ręczne wypisanie tekstu stylem historycznym - kapitałą monumentalną czy kwadratową, rustyką, stylem celtyckim, karolińskim, cancellareską, gotyckim, angielskim (copperplate), oraz pismem kapitalikowym czy fantazyjnym pismem współczesnym.

   Zdobienia - bordiury, ozdobniki, ilustracje.
Nasze usługi obejmują również wykonywanie zdobienia tekstu ornamentami, bogatymi inicjałami ręcznie malowanymi i złoconymi, wykonywanie ilustracji nawiązujących do kroju pisma różnych wzorów z historii, itp.

   Personalizacja dokumentów.
Możliwe jest wpisanie personalizacji np. imienia i nazwiska, stanowiska, itp. dekoracyjnym pismem ręcznym, na gotowych blankietach Zaproszeń czy Dyplomów.

   Narzędzia i podłoża.
Kaligrafię wykonujemy atramentem lub tuszem czarnym, kolorowym, złotym i srebrnym, piórkiem, pędzlem lub patykiem, na papierze czerpanym, ozdobnym, pergaminowym, na passe partout, na papierach bardzo ciemnych i jasnych.

PIECZĘCIE LAKOWE

Historia pieczęci


Pieczęć cylindryczna
Pieczęć znana była już w IV tysiącleciu i stosowana jako tłoki kamienne lub metalowe
czy gemmy wprawione w pieczęcie.


Tłok czyli forma do wyciskania pieczęci wykonywany był z żelaza lub stali - jeśli pieczęć wyciskana była w ołowiu lub złocie; do odcisków w wosku stosowano tłok wykonany z brązu, mosiądzu, złota, kamieni półszlachetnych, kości słoniowej, srebra i twardego drewna.


Pieczęć Stefana Batorego
Pieczęć jest efektem przyłożenia tłoku (różne formy) - do materiału zmiękczonego przy pomocy podgrzania. W średniowieczu materiałem tym były wosk, cyna, ołów - bulle (urzędowa pieczęć papieska), złoto (papież i król wybijali pieczęcie w złocie), a od XVI, XVII wieku - lak.


Pieczęć - jako pewien obraz graficzny na tłoku, to znak rozpoznawczo - własnościowy określonej osoby fizycznej lub prawnej. Służyła (i służy nadal) do uwiarygodnienia dokumentu, potwierdzenia woli właściciela, zabezpieczenia nienaruszalności dokumentu i określania swoją formą jego rodzaju.

A oto formy wykonywane przez nas:


zapieczętowanie dokumentu w formie rulonu - owiązanie sznurkiem z pieczęcią lakową


zapieczętowanie koperty - bezpośrednio na papierze


zapieczętowanie dokumentu w formie rulonu - przy pomocy pieczęci na opasce


zapieczętowanie dokumentu w formie przywieszenia na sznurku u dołu arkusza pojedynczej pieczęci


pieczętowanie butelki może być wykonane w formie przywieszenia na sznurku na szyjce butelki lub wyciskania bezpośrednio na butelce

Zapraszamy do galerii Nasze Prace - Kaligrafia, Pieczęcie lakowe

Oferujemy profesjonalne usługi kartograficzne Warszawa, woj. mazowieckie: wypisywanie dyplomów, zaproszeń, ksiąg pamiątkowych oraz wypisywanie kronik.